Nagrody dla najlepszych

Bieg Dobroczynności Veritatis Splendor – wyjątkowy wyścig na 5 km w Wadowicach. Ponownie, tym razem 18 września 2022 roku, odbędzie się bieg w jednym z najważniejszych miejsc w Polsce – Wadowicach! Start na 5 km to nie tylko aktywne spędzanie wolnego czasu ale też rywalizacja wyczynowych sportowców. Możemy potwierdzić, że zarówno pierwsza kobieta jak i pierwszy mężczyzna otrzymają nagrody finansowe wysokości 1000 zł.

Na najlepszych czekają nagrody pieniężne oraz pamiątkowe trofea. Jednocześnie szereg atrakcyjnych nagród zostanie również rozdysponowany w losowaniu na zakończeniu imprezy.

Cel charytatywny

Nie nagrody są jednak najważniejsze. 50% z każdej opłaty startowej zostanie przekazane na cel charytatywny, który ogłosimy w osobnym komunikacie. Każdy z uczestników otrzyma pakiet startowy, w którym znajdzie m.in. praktyczną koszulkę sportową, medal na mecie oraz tradycyjna kremówkę.   

Bardzo nas cieszy możliwość przywitania biegaczy w rodzinnym mieście Jana Pawła 2. Jestem pewien, że mocno nam kibicuje, postaramy się jak najlepiej krzewić jego dziedzictwo właśnie poprzez sport.   – mówi Stanisław Proszek z Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła 2 w Krakowie.

Poza kategorią Open, wystartuje dla najmłodszych symboliczny Bieg Lolka. Do zobaczenia 18 września o godzinie 11 w Wadowicach. Zapisy i informacje dostępne na www.biegdobroczynnosci.pl